REZIDENCE

Bydlení s legendami - k prodeji

MYŠLENKA

Developerská výstavba ve Zlínském kraji se vyjma několika málo povedených projektů vyznačuje nevhodně nastaveným konceptem bydlení, necitlivým urbanismem a zastaralým dispozičním řešením. Dalším klíčovým hlediskem pro život je volba samotného místa, přičemž těch hezkých a zajímavých je v našem okolí pramálo. Místo však není jen pohled z okna, ale je to okolní zástavba, dopravní zátěž v lokalitě, špatná infrastruktura, vhodná skladba Vašich sousedů apod.

Právě tato skutečnost pro nás byla výzvou nabídnout našim klientům odlišně koncipovaný projekt, který bude moci důstojně reprezentovat výstavbu s parametry dnešní moderní doby. Přinejmenším tak, aby byl náš stavební odkaz současnosti ve stejné kvalitě urbanismu a architektury jako tomu bylo u dvorních architektů baťových závodů.

Cílem našeho projektu je nabídnout ve Zlínském kraji ojedinělý koncept rezidenčního bydlení v pravém slova smyslu. Nabízíme Vám dopľňkové služby, např. úklid apartmánů našim prověřeným zaměstnancem, ostrahu Vašeho majetku, hotelové ubytování pro Vaše návštěvy, dovoz pošty, kulturní vyžití pro Vaše děti apod.

Dovolujeme si Vám tedy představit projekt s názvem ZLÍN HILL RESORT, který vystihuje moto BYDLENÍ S LEGENDAMI. Apartmánové bydlení nové generace, které má všechny atributy stát se absolutní jedničkou bydlení v krajském městě Zlín.

Genius loci

Jen málo které z míst v naší zemi vyzařuje takové GENIUS LOCI jako je tomu na kudlovských filmových ateliérech. Základy baťovského reklamní studia byly položeny již před 80 lety, během kterých toto místo prošlo řadou klíčových okamžiků, které se zapsali do dějin světového filmového průmyslu a historie naší země. Kudlovské studio má jedno výjimečné světové prvenství mezi filmovými studii a to, že dva ze tří jeho zakladatelů se mohou pochlubit ziskem filmového Oskara. (Elmar Klos, Alexander Hackenschmied). Jan Antonín Baťa dal šanci mladým začínajícím filmařům a ti díky, na tehdejší dobu, nezvyklé profesní a umělecké volnosti dokázali vytvořit filmové snímky, které se zapsaly do kulturní historie nesmazatelným písmem. Je známo, že například tvorba filmového kouzelníka Karla Zemana ovlivnila mnoho světových filmařů.

Poprvé a naposledy se v rámci revitalizace areálu po 80 letech můžete stát jeho součástí a spojit Váš život s Geniem Loci významných tvůrců Elmara Klose a Hermíny Týrlové, kterým je věnován odkaz dalším generacím projektem Zlín Hill Resort. Se souhlasem rodin tvůrců nesou vily jejich jména (Vila ELMAR, Vila TÝRLY), jako důstojná připomínka tvorby těchto osobností. Charakter architektury dotváří originální autorské velkoformátové fotografie umístěné na fasádách. Společné prostory objektů jsou galeriemi dobových fotografií z tvorby filmových tvůrců. Omezený počet pouze 18 nadstandardních apartmánů v této lokalitě nabízíme veřejnosti. Žijte v moderních apartmánech, kde na Vás dýchne jedinečná historie!

Natáčení Hermína Týrlová Karel Zeman při práci Gina Lollobrigida - Zlin Film Fest Christopher Lee - Zlin Film Fest Ornella Muti - Zlin Film Fest Natáčení Znamení koně Natáčení Znamení koně

Resort

Nabídka typického resortního bydlení je ve Zlínském kraji výjimečná, ale pro nás byla prioritou projektu. Jako velkou devízu dnešní neklidné doby i na evropském kontinentu považujeme důraz na „chráněné“ soukromí. Základ urbanistického konceptu pojetí revitalizace filmového areálu byl dán téměř před osmi lety, které navíc znamenaly masivní vývoj stavebních materiálů a byly zkouškou priorit života jako takového. Všechny tyto zkušenosti jsme se snažili zohlednit v návrhu charakteru bydlení projektu Zlín Hill Resort.

 

Vila ELMAR a Vila TÝRLI se nachází na krásném pozemku o rozloze 2 366 m2, který je součástí uzavřeného resortu filmových ateliérů. Současní majitelé této lokality zahrnující téměř 4 ha společně vytvořili originální prostředí v evropském měřítku, které bude po revitalizaci zahrnovat sportovní vyžití na vlastním sportovišti (dnešní fotbalové hřiště FK Kudlov), vlastní gastro zařízení (restaurace Kinoservis, kavárna Filmový uzel), zábavně-kulturní program (Zlin Film fest, interaktivní expozice Filmový uzel, Kabinet filmové historie, Velký ateliér), oblast vzdělávání (střední škola Creative hill college), vlastní distribuční 3D kino (Malé kino – Kinoservis) a exkluzivní bydlení v omezeném počtu (18x apartmán Zlín Hill Resort, 10x nájemní bydlení Imos-Invest). Majitelé, tak budou moci využívat služby a vyžití přímo v místě bydliště, které navíc zhodnocují investici do budoucna.

Zlin Hill mapa

Dostupnost

Lokalita naší výstavby se již dlouhé roky vyznačuje velmi dobrou dostupností do centra města Zlína bez jediného semaforu, či přetížené křižovatky. Automobilem Vám cesta potrvá pouhých 6 minut. Necelých 200 m od apartmánů je dostupná městská hromadná doprava autobusovou linkou č. 31, která spojuje resort s centrem města minimálně 2x za hodinu, většinou však častěji. Denní příjezd bydlících bude z hlavní komunikace na Kudlov, automatickou závorou, která bude doplněna o noční bránu s kamerovým systémem. Každá z vil disponuje vlastním suterénem pro parkování 10 vozů vlastníků. Návštěvy pak mohou využít 12 parkovacích stání v exteriéru, případně parkovat na velkokapacitním parkovišti před filmovým areálem. Samotná příroda je vzdálená od Vily Elmar a Vily Týrli pouhých 70 m chůze, kde se nachází krásné pěší trasy přes les navazující na kudlovské a březnické paseky.

Apartmány – Vila ELMAR

Při navrhování Vily ELMAR jsme kladli důraz na tři základní kameny architektury: Krásu, funkčnost a užitnost. Oproti dnes nabízeným bytovým projektům se lišíme diametrálně. Propracované dispoziční řešení apartmánů vyniká velkou vstupní halou s možností sezení a vestavěnou šatní skříní, pokoje mají samostatnou prostornou šatnu, ložnice má vlastní šatnu, rozlehlý propojený obytný prostor doplněný například o krbové těleso, koupelna se sprchovým koutem a vanou, samostatné wc a místnost na prádelnu, či pracovnu, krytou terasu. Samozřejmostí je výtah, prostorný sklep a car port v suterénu. Bližší informace o standardech interiérových materiálů a vybavení najdete v odkazu níže – STANDARDY STAVEBNÍCH KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ.

Ke každému apartmánu patří individuální klientské služby manažera stavby (Mgr. David Skaunic), které mohou řešit změny a výběr interiérový materiálů, zařizovacích předmětů a dokonce dispoziční úpravy dle Vašich představ.

Apartmány – Vila TÝRLI

Vila TÝRLI je prostorově a dispozičně navržena obdobně jako Vila ELMAR. Za zmínku stojí, že oba objekty disponují velkoryse pojatou vstupní halou se schodištěm o podlahové ploše téměř 34 m2. Atmosféru společných prostor dotváří Art galerie výtvarného umění a atypicky řešená výsadba rostlin doslova šplhajících do vyšších pater. Ve výstavbě a výběru stavebním materiálů je kladen důraz na kvalitní odhlučnění mezi bytových příček, podlah, výtahové šachty a hlavní vstupní stěny od schodiště do apartmánů. Bližší informace o stavební skladbě najdete v odkazu níže – STANDARDY STAVEBNÍCH KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ.

Lokace:

Filmové ateliéry Zlín

Realizace projektu:

2019-2021

Stránky projektu:

www.bydlenislegendami.cz

SDÍLEJTE PROJEKT